Gisteren een flink rondje gefietst in de polder en daarbij kwam ik ook langs een brede vaart die door de polder loopt Molenvliet genaamd en dat is echt het paradijs voor de meerkoeten en andere watervogels.
Nu is het er ook al heel erg druk en straks als het winter wordt komen er steeds meer en ziet het er letterlijk zwart van de meerkoeten.
Ik nam de tijd om een tijdje in het gras te gaan zitten, zo zalig dat het weer kan met dit weer en dat was gewoon genieten om naar die meerkoeten te kijken, het zijn net mensen. Ze poetsen, verzorgen zich, maken ruzie, eten, verdedigen hun plekje.
Ik zag in die tijd ook een fuut binnen 5 minuten twee keer met een visje naar boven komen en het toch nog aan zijn zo goed als volwassen jongen gaf. Aan de manier waarop het jong piepte als de moeder boven kwam hoorde ik of ze wel of geen visje gescoord had. Zo ontzettend leuk om te zien en wat een prachtige tekeningen hebben die jongen nog op hun kop.
Al verder fietsend zag ik op
een stille weg opeens een witte reiger staan, ik wist niet hoe snel ik af moest stappen, kon helaas niet heel dichtbij komen maar met gevaar voor eigen leven (haha) gin
g ik over een gammel bruggetje om toch wat dichterbij te komen en toch nog beschut te zijn. Want hij was heel schuw.
Ik dacht ook eerder een witte reiger gezien te hebben maar toen ik deze zag begreep ik dat ik toen een andere soort gezien heb want deze was echt spierwit.
Moet eerlijk zeggen dat ik de zilverreigers eigenlijk wel mooier vind, maar dit terzijde.
Thuis gekomen zag ik nog een gehakkelde aurelia, ik had hem van de zomer een paar keer in de tuin al gezien maar nog nooit een foto van kunnen maken. Het grappige was dat hij nu zat te eten van de afgevallen overrijpe en heel zoete vijgen in mijn tuin.
Toen ik ook nog een zoals ik het altijd noem “helikopter” op de foto kreeg kon mijn dag niet meer stuk.
Heel de zomer waar ik ook fiets zie ik ze vliegen die grote libellen, ze vliegen niet gelijkmatig maar net alsof ze op je afkomen en dan opeens zijn ze weg omhoog of omlaag en moeilijk te fotograferen. Volgens mij is dit een blauwe glazenmaker.
Waar kan een mens al niet tevreden mee zijn eigenlijk maar ik geniet gewoon enorm van dit toetje van de zomer wat van mij nog heel lang mag blijven duren.
Heerlijk om te mogen meegenieten van jouw fietstochtjes.
Dank je wel. Zo een keer per week een fotoblog vind ik wel leuk 😉
Je hebt een prachtige serie gemaakt!
En dat we dit heerlijke herfstweer nog maar een poos mogen houden…!
Ik hoop het ook, dit is echt heerlijk en ’s avonds en ’s morgens die mist zo prachtig.
Wat een prachtige foto’s, heerlijk om even mee te kunnen genieten van het prachtige fietstochtje wat je gisteren maakte en alle dieren die je onderweg zag. Ik heb overigens nog nooit een witte reiger gezien, ik vind het een beetje lijken op een uit de kluiten gewassen eend, haha.
Haha, nou je het zegt, ja eerlijk gezegd vind ik hem niet zo mooi als een zilverreiger.
Een witte reiger vind ik net zo apart als een zwarte zwaan.Zo fiets ik ook een beetje met je mee zoals jij wel eens ‘mee vaart’.Mooie foto’s!!
Ja ik vind het ook altijd leuk om te lezen, brengt altijd herinneringen aan onze vaarperiode boven, was ook een leuke tijd.
Mij kan het ook niet lang genoeg duren, dit weer. Wat een prachtige vlinder overigens. Nog nooit gezien 🙂
Ja ik zag hem al eerder maar hij bleef nooit zo lang ergens zitten dat ik hem op de foto kreeg,misschien zijn ze nu wat trager aan het einde van het seizoen. (Heb de naam ook opgezocht hoor 😉 )
met die reigerfoto`s deed je me een groot plezier.
Mooi verslag Anneke!
Graag gedaan, zag hem vanavond toen ik ging fietsen weer staan op ongeveer dezelfde plaats.
Heerlijk dat het weer zo meewerkt. De foto’s zijn weer prachtig.
Dank je wel.
Ik heb nog nooit een witte reiger gezien, wist trouwens ook niet dat die bestond. Leuk verslag!
Was voor mij ook de eerste keer, vond het wel bijzonder.
Rijk stukje…
Dank je.
Zalig Anneke….prachtige foto’s en ik zit zo in je verhaal en beeld heerlijk…dank je wel 😀
Graag gedaan, wat heb je een lekker kort kopje of lijkt dat maar zo op de foto 😉
Hihi dank je en nee Anneke ik heb inderdaad een kort kopje 😉 Al jaren lekker makkelijk 😀
Heerlijk die ritjes hè en nu lekker op je nieuwe fiets. En… je hebt een echt witte reiger gezien. Ik vind ze prachtig!
Ja ik dacht al eerder een keer een witte gezien te hebben, volgens mij vroeg je dat ooit eens een keer aan me. Maar achteraf zal dat een zilverreiger zijn geweest. Deze is echt spierwit met zwarte poten.
Jouw blog begint steeds meer op een fotoblog te lijken, en je fotografeert steeds beter! Leuk en heel herkenbare plaatjes om te zien!
Ik probeer het te beperken tot een keer per week haha maar ik vind het steeds leuker om te fotograferen. Zal inderdaad voor jou herkenbare plekjes zijn.